[Resim: islamilugat.gif]
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geri dönüşümlü hurdacılık sektörü
#1
[Resim: bannerayet.gif]
Günümüzde rekabet çok fazla artıyor. Bunun yanında birçok sektöründe bu alana önem vermesi ve dikkatli ve titiz bir şekilde çalışması gerektiğini anlayabiliyoruz.


Geri dönüşümlü hurdacılık sektörü bunları arasına gelen bazı sektörlerden birkaçıdır. Bu hurdacılığın günümüzdeki sağlamış olduğu faydalar saymakla bitmez. Bu sektörde kazançlar ve kazanç oranlarındaki kalemler fazladır.
[Resim: KHjiJVWJQir3dRjHg8ujThXhkWMhNnqE4qtyERSo...tWWabfzVCu]
Çok fazla gelir elde ederler. Çok fazla kazanç elde edilen ve bu her bir kazanç ile tekrar yatırım yaparlar. Üstelik kendileri kazandığı gibi sektörün diğer firmalarda kazanır. Burada imalat sanayisine sağlamış oldukları fayda fazladır.


Ahşabın geri dönüşümlü atık karton kağıt düşündüğümüz zaman sunta ve tekrardan ahşap tozunun başka firmalarda yağ temizlemede kullanıldığını görebiliriz. Çünkü ahşabın tozu yağı çeker veya suyu çeker bir ortamdaki sıvıyı çeker ve temizlemeden en hızlı bir pratik bir yoldur ve iz de bırakmaz daha belirgin sonuçlar. Ama buna benzer birçok sektör vardır. Mesela elektronik eşyalar sektörünü boğaz alalım elektronik malzeme tedarik in çok önemli olduğu bu günümüzde geri dönüşümü de oldukça önemlidir. Firmalar her zaman doğru ürünü yapmaz ve ayrılık bu ayrılan buyururlar tekrardan farklı bölümlerden geri dönüşüm sitelerine firmalarına satılır. Bu firmalarda bunları parçalayıp tekrardan piyasaya sunar.
banner
Bul
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi