20 Ocak 2019, 07:34:53


Gönderen Konu: Taş Üzerine Yazılı Salavat 60 bin selavat gücünde  (Okunma sayısı 644 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet Asa

  • Forum Yöneticisi
  • *
  • İleti: 262
  • www.islamilugat.com
duvar kağıdı

Taş Üzerine Yazılı Salavat 60 bin selavat gücünde

Evliyaullahın bu salavât- ı şerife için, kudret hattıyla taş üzerine yazılmış olan salavât dededikleri bilinmektedir. Bu salavâtı okuyan kimseye okunduğu andan itibaren hasıl olan nur’un çokluğundan dolayı Salatı Nuril Kıyameti ismi verilmiştir. Bir diğer adı Alâtı Nuri’l-Kıyâmeti Salâvâtı. Bu salavâta evliyalullah da çok büyük önem vermişlerdir. Her gün okunması tavsiye edilen salavat-ı şerif’lerden biridir.

Rivayete göre Abdülkadir Geylani Hazretleri bir mağaranın girişinde taş üzerine yazılı olan bu salavâtı görür. Altında da şöyle bir yazı ile not düşüldüğünü görür.

BU SALAVÂTI BİR (1) KEZ OKUYAN ALTMIŞ BİN (60.000) SALAVÂT OKUMUŞ SEVABI ALIR.

Mânâsı
ALLAH’IM! EFENDİMİZ VE SAHİBİMİZ MUHAMMED (SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM)’E, NÛRLARININ DENİZİNE, SIRLARININ ASLINA (MA’DENİNE), DELİLİNİN DİLİNE (LİSANINA), MEMLEKETİNİN (KÂİNÂTIN) BİR TANESİNE (CİHÂN CİVANINA, GÖNÜL GÜZELİNE), ZÂTININ İMÂMINA, MÜLKÜNÜN NAKIŞINA (NAZ-NİYÂZ), RAHMETİNİN HAZİNESİNE, TEVHİDİNLE TADLANAN ŞERÎATININ ÇEKİCİ YOLUNA SALÂT-Ü-SELÂM EYLE! (RAHMETİNİ İHSÂN ET!) VÜCÛDUN “AYN”İ OLAN İNSAN (TEK, İLK, ÖRNEK, PROTOTİP) VE BÜTÜN MEVCÛDATIN TÜMÜNÜN VARLIK SEBEBİ, SENİN NÛRUNUN (NÛRULLAH) ZİYÂSINDAN, EN ÖNCE NÛR (NÛR-U MUHAMMED, NÛR-U MÎM) OLARAK MAHLÛKATININ “A’YÂN”INA “AYN” OLANA, SENİN YOK OLMAYAN HAYATIN DEVÂMINCA VE SONSUZ BEKAN (EBEDÎLİK) SÜRDÜKÇE SÜREN BİR SALÂVÂTI BÂKİ KIL! SENİN İLMİN DIŞINDA BU SALÂVÂTIN SONU OLMASIN! ÖYLE BİR SALÂVÂT Kİ SEN’İ RAZI EDEN, O’NU RAZI EDEN VE O SALÂVÂT SEBEBİYLE BİZDEN RAZI OLACAĞIN BİR SALÂVÂT (ULAŞIM İMKANI) İHSÂN EYLE! EY ÂLEMLERİN RABBİ!

Tags: