24 Mayıs 2019, 06:21:45


Gönderen Konu: Muhammedi Dua' dan Kısımlar  (Okunma sayısı 2616 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ebu-Zer

  • Yönetici
  • *
  • İleti: 184
Muhammedi Dua' dan Kısımlar
« : 18 Temmuz 2013, 02:01:12 »
duvar kağıdıTeşrif buyurması rahmet olan Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem)´e, başlangıçları ve sonları olmayan; okundukça artan, tükenmeyen; mahlûkatından geçenler ve kalanlar, ister mümin, ister kâfir olsun; Sana belli olan şeyler sayıcınca, gözümüz açıp kapayınca, nefes alış ve verişteki her anımızda sayıların sonsuzluğu, sınırları ve boyutları kaplayan salât ile salât ve selam ederiz.

Ey Allah (celle celâlühû)´ım, sırların kendisinden fışkırdığı, nurların kendisinden infilak ettiği; hakikatlerin kendisine yükselip, gerçeğini bulduğu; ilimlerinin kendisine inip de onun karĢısında mahlûkatın aciz kaldığı; O´nun karşısında anlayışların zayıf kalıp bizden önce ne geçmiş, ne de gelecek hiçbir kimsenin kendisini idrak edemediği;

Bir şeyin kıymeti ancak kıymetli bir şeye kıyaslanınca ortaya çıkar. Sineğin uzun mesafesi kartal yanına çıkınca belli olur. Karınca ile olan kıyası ise sineğe sonsuz gelmiştir.Ahirette Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem)´in sırrı, Allah (celle celâlühû)´ın cemalini kullar müşahede edince açığa çıkacaktır. O zaman iman ehli olup ta şirk ehli olurum diyerek O´na mesafeli duranlar, O´nun sünnetini inkâr edenler, Kur´an-ı Kerim´den başka bir şey tanımayız diyenlerin halindeki acıklı durumunu görmek lazımdır. Peygamberimiz Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem ve ala âlihi)´yi sevmeyi şirke bağlayanlar, aslında şeytanın Allah (celle celâlühû)´ı bilip, Âdem (aleyhisselâm)´a secde emri verildiğindeki itirazı yapmak gibi olabilir. Secde Âdem (aleyhisselâm)´a mı, yoksa Allah (celle celâlühû)´a itaat için mi yapıldı? İyi düşünmek gerekir.

Vesveseler şeytanın oklarıdır. Okların batmadığı kul yoktur. Kurtuluş yolunu bulmak gerekir. Kurtuluş yolunu öndersiz arayanlar sonunda kendi kendilerinin önderleri olurlar. Bunun sonucu helak olmaktır.

Melekler âleminin bahçeleri O´nun cemalinin çiçekleri ile güzelleĢtiği; Ceberut âleminin havuzları O´nun nurlarının feyzi ile dolup taştığı; her Ģeyin O´na bağlı olduğu;Huzurunda durabilen,Gece ve gündüz; uyanık ve uykuda; yalnız ve kalabalıkta; yolculukta ve evde; harpte ve normal hayatta; gülerken ve ağlarken; mübarek kalbi hep Allah (celle celâlühû) ile beraberdi. İradesini Allah (celle celâlühû)´ta fani kılmıştı.Allah (celle celâlühû)´ta kendini kaybetmişti. Öyle olurdu ki; kendini istiğrak halinden kurtarabilmek, dünyadaki vazifelerini yapabilmek ve mübarek kalbini dünya âlemine döndürmek için, hanımı Hazret-i Aişe (radiyallahü anha)´nınyanına gelip,
―Ey Aişe! Biraz benimle konuşta, kendime geleyim'' buyurur, ondan sonra insanlara nasihat ve irşat etmeğe giderdi.
Bu nedenle sabah namazının sünnetini evinde kılar, Aişe (radiyallahü anha) ile bir miktar konuştuktan sonra cemaate farzı kıldırmak için mescide giderdi.
Hz. Aişe (radiyallahü anha) ile konuşmadan dışarı çıktığında ilahî tecellîlerden ve nurlardan dolayı, yüzüne kimse bakamazdı. Çünkü Allah (celle celâlühû)´ın huzurunda ancak O durmaya dayanıklı olandı.

Muhammedi Dua ...İhramcızade İsmail Hakkı Altuntaş(K:S)
NAMAZIN KAZASI VAR SENSİZ GEÇEN BİR ANIN BİLE KAZASI YOK.

Çevrimdışı GayatoYana

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 1
  • www.islamilugat.com
Ynt: Muhammedi Dua' dan Kısımlar
« Yanıtla #1 : 07 Eylül 2017, 07:47:35 »
Are there any teachings or other interesting things? I need more knowledge.