25 Haziran 2019, 14:37:28


Gönderen Konu: Makamı Mahmud Muhammedi Dua  (Okunma sayısı 3046 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ebu-Zer

  • Yönetici
  • *
  • İleti: 184
Makamı Mahmud Muhammedi Dua
« : 18 Temmuz 2013, 02:51:24 »
duvar kağıdı
Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem)´in makamı o kadar yücedir ki Allah (celle celâlühû) rahmetini O´nunla açıkladı. O´nun için Kur´an-ı Kerim´de ―Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.‖ (Enbiya,107) buyruldu. Allah (celle celâlühû)´a kavuşma yolları da O´na bağlandı. Kıyamette huzuru ilâhide aslî şefaat makamına ancak O çağırılacaktır.
Fakat bu sırra erişemeyenlerin olduğunu Allah (celle celâlühû) bize bildirmiştir.
―Allah'ın ayetlerini ve O'na kavuşmayı inkâr edenler var ya, işte onlar benim rahmetimden ümitlerini kesmişlerdir ve onlar için acıklı bir azap vardır.(Ankebut 23)Rahmetten ümidi kesenler, diye bildirenler dünyada Peygamber (sallallâhü aleyhi ve sellem) Efendimizi tanıyamayıp, kendi nefislerine göre harekete edip tevhidin sırrına eremeyenlerdir.
O´nun kendine has ilmi yoktur. O´nun ilmi Sen´in ilmindir. Çünkü kendine ait ilmini terk etti.
Hz. Peygamber (sallallâhü aleyhi ve sellem) Efendimizin ilmi, Sen´in ilmine bağlı kıldığından miraç gecesi bütün peygamberlerin makamlarını geçmiştir.

Allah (celle celâlühû)´ın ilmine ulaşmak kullara mümkün değildir. Fakat bu ilme misafir olan yalnızca Efendimiz Muhammed Mustafa (sallallâhü aleyhi ve sellem)´dir. Bunun yorumunu yapmakta imkân dışı bir şeydir.
Ey Allah (celle celâlühû)´ım, O´nun tek düşüncesi Sen oldun. Hiçbir sevgiyi kendine yar etmedi. O, Sen´de kendini buldu ve varlığını Sana feda etti.

Hazret-i Aişe ―(radiyallahü anha) şöyle anlatmıştır: Peygamber (sallallâhü aleyhi ve sellem) Efendimiz sıhhatli olduğu günlerde buyurdu ki:
―Hiçbir Peygamber Cennetteki makamını görmeden dünyadan gitmez. Onu muhayyer bırakırlar. İsterse Cennete kavuştururlar. İsterse sıhhate kavuştururlar.‖
O, son hastalığında, mübarek başını benim dizime koymuştu. Bir an gözünü evin tavanına dikti. Sonra ―Allahümme er-refîkül alâ‖ (Yüce arkadaşı, yani Allah (celle celâlühû)´ım Seni istiyorum) buyurdu. Anladım ki, Refîkül alâyı seçti. Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem)´in son sözü bu oldu.
Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem), Allah (celle celâlühû)´ı bütün sevgilerine tercih ettti.

Muhammedi Dua ...İhramcızade İsmail Hakkı Altuntaş (K.S)
NAMAZIN KAZASI VAR SENSİZ GEÇEN BİR ANIN BİLE KAZASI YOK.