23 Mart 2019, 20:44:04

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
İslam İlmihal / Ynt: iSLami Sohbet
« Son İleti Gönderen: JessaKing 27 Şubat 2019, 11:20:25 »
Jeg vet ikke hvor mye du kan hjelpe meg med å få denne informasjonen fordi jeg vil ha tilgang til mye informasjon, jeg vet ikke hvordan jeg skal hjelpe meg?
2
H.z Peygamber (s.a.v) / Hvor stor er denne store datakilden?
« Son İleti Gönderen: JessaKing 27 Şubat 2019, 11:16:55 »
Vet ikke hvor mye du kan hjelpe meg med å få denne informasjonen fordi jeg vil ha tilgang til mye informasjon, vet ikke hvordan jeg skal hjelpe meg?
3
Recep Ayının son on günü içersinde kılınacak Namazı kılan 1 Milyon rekat Namaz sevabı kazanır

Recep ayının son on günü içinde dahi, on rek'ât namaz kılarsın. Her rek'âtında, bir kere Fatiha sûresini, üç kere İhlas sûresini, üç kere Kâfirun sûresini okursun. Selâm verdikten sonra, ellerini semaya kaldır ve şu duâyı oku:

“Allah'tan başka ilâh yoktur. Birdir şeriki yoktur. Mülk O'nun dur. Hamd O'na mahsustur. Öldürür, diriltir. Hayır, O'nun elindedir. Allahu Teâlâ, Efendimiz Muhammed'e ve O'nun temiz âline salât eylesin. Güç ve kuvvet ancak yüce, azim Allah'ındır.” der.

Bundan sonra ne gibi bir dileğin var ise, dile duân makbul olur. Cehennemle aranda dahi, yetmiş hendek açar. Her hendeğin eni boyu yerle sema arası uzunluktadır. Senin için, ayrıca bir milyon rek'ât namaz sevabı yazılır. Yine senin için cehennemden berat fermanı yazılır; sırattan geçmene yol verir. [Megasidü't-Tâlibin, s.386.]
4
Recep Aynın. 15,ci gecesinin Muhteşem hediyeleri

BU GECE YATSI NAMAZINDAN SONRA KILABİLİRSİNİZ.MÜMKÜN İSE GECENİN İLERLEYEN SAATLERİNDE KILMANIZ TAVSİYE EDİLİR.

NİYETİNİ İSE; '' NİYET ETTİM YARABBİ SENİN RIZAN İÇİN RECEB-İ ŞERİFİN 15. GECE NAMAZINI KILMAYA '' DEMENİZ YETERLİDİR.2 REKATTA BİR SELAM VEREREK KILIYORSUNUZ.ALLAH KABUL ETSİN.

Receb-i Şerif’in 15. gecesi namazı
Resulullah (asm) buyurdu ki:

“Her kim Recep’in 15. Gecesinde 14 rekât namaz kılar;
her rekâtında bir “Fatiha”, yirmi “İhlâs”, üç kere “Felak” üç kere “Nas” surelerini okur,

namazını bitirince on kere salâvat getirir, 30 kerede:
س ُ ب ْ ح َ ا ن َ ا ل ل َ ّ ه ِ ، و َ ا ل ْ ح َ م ْ د ُ ل ِ ل َ ّ ه ِ ، و َ ل َ ا إ ِ ل َ ه َ إ ِ ل ا ا ل ل َ ّ ه ُ ، و َ ا ل ل َ ّ ه ُ أ َ ك ْ ب َ ر ُ
(Subhanallahi, velhamdulillahi,velâ ilâhe illallâhu, vallâhu ekber)
(“ Allah’ı (cc) tüm noksanlıklardan tenzih ederim. Hamd Allah’adır (cc) . Allah’tan (cc) başka hiçbir ilah yoktur. Ve Allah (cc) en büyüktür.”derse ;)

Allah-ü Teâlâ ona sevaplarını yazmak, Firdevs cennetinde kendisi için ağaçlar dikmek üzere 1000 melek yollar,
o geceye kadar yapılan bütün günahlarını siler,
bir dahaki seneye kadar üzerine hiçbir günah yazmaz.
Bu namazda okuduğu her harfe karşılık, 700 sevap yazar.
Her rükû ve secdesine karşılık cennette ona yeşil zebercetten köşk bina eder.
Her rekata karşılık, cennette ona kırmızı yakuttan on şehir verir.
Bir melek gelip, elini omuzları arasına koyarak
“Muhakkak geçmiş günahların bağışlandı, ameline yeniden başla.”der.”

(Müslim)

...

RECEB AYININ 15. GECESİ İBADETİ (NAMAZI)

Her kim recebin yarı günü namusunu koruyarak ve malından tasadduk da bulunarak, oruçlu ve zikir üzere geçirirse onun için cennetten başka bir karşılık yoktur.
Her kim recebin yarı gecesinde (15. gecesi) 14 rekat namaz kılar, her rekatta 1 fatiha, 20 ihlas, 3 felak, 3 nas sürelerini okur; namaz bitince 10 kere salat, 30’ar kerede “Sübhanallah, Elhamdülillah, Allahu Ekber, La ilahe illallahâ€� derse Allahu Teala ona sevaplarını yazmak, Firdevs Cennetinde kendisi için ağaçlar dikmek üzere bin melek yollar. O geceye kadar yaptığı bütün günahları siler, bir dahaki seneye kadar günah yazmaz, her okuduğu harfe karşılık cennette ona köşk bina eder, her rekata karşılık cennette ona şehir verir .

cubbeli portalından Alıntıdır
5
Hadis / 8 mart 2019 uc ayların baslangıcı ve recep Ayı programı
« Son İleti Gönderen: Mehmet Asa 18 Şubat 2019, 11:17:20 »
8 mart 2019 uc ayların baslangıcı ve recep Ayı programı

Yüz İhlasla Kılınan Önemli Bir Namaz…

31- Hz. Resulullah (s.a.a):

انّ من قرأ في ليلة من ليالي رجب مائة مرّة قُلْ هُوَ اللهُ أحَدٌ في ركعتين فكأنّما قد صام مائة سنة في سبيل الله ورزقه الله في الجنّة مائة قصر كلّ قصر في جوار نبيّ من الانبياء عليهم السلام.

“Kim Recebin herhangi bir gecesinde iki rekatlık namazda yüz defa ihlas Suresi’ni (her rekatta elli defa olacak şekilde) okursa, Allah yolunda yüz yıl oruç tutmuş gibi olur ve Allah ona cennette her peygamberin (Allah’ın selamı onlara olsun) komşuluğunda bir saray ihsan eder!”[32]

Recep Ayında Tevhid Zikri…

32- Hz. Resulullah (s.a.a):

من قال في رجب: (لا اِلـهَ إلاَّ اللهُ) ألف مرّة، كتب الله له مائة ألف حسنة وبنى الله له مائة مدينة في الجنّة.

“Kim Recep ayında bin defa “La İlahe İllallah” (Allah’tan başka ilah yoktur.) zikrini söylerse, Allah ona bin hasene yazar ve onun için cennette yüz şehir bina eder.”[33]

Recebin Cumasında Kılınan Önemli Bir Namaz…

29- Hz. Resulullah (s.a.a):

من صلى يوم الجمعة في شهر رجب ما بين الظهر والعصر أربع ركعات، يقرء في كل ركعة الحمد مرة وآية الكرسي سبع مرات و (قل هو الله أحد) خمس مرات، ثم قال:استغفر الله الذي لا إله إلا هو واسأله التوبة - عشر مرات، كتب الله تبارك وتعالى له من يوم يصليها إلى يوم يموت كل يوم الف حسنة وأعطاه الله تعالى بكل آية قرأها مدينة في الجنة من ياقوتة حمراء، وبكل حرف قصرا في الجنة من درة بيضاء، وزوجه الله تعالى من الحور العين ورضي عنه رضا لا سخط بعده وكتب من العابدين، وختم الله تعالى له بالسعادة والمغفرة، وكتب الله له بكل ركعة صلاها خمسين ألف صلاة وتوجه بألف تاج، ويسكن الجنة مع الصديقين ولا يخرج من الدنيا حتى يرى مقعده من الجنة..

“Kim Recep Ayının Cuma gününde öğle ve ikindi arasında, her rekâtında bir Fatiha, yedi Ayete'l Kürsi ve beş defa İhlas okuyacak şekilde (ikişer ikişer) dört rekat namaz kılar, ardından da on defa:

“Esteğfirullahellezi lâ ilahe illâ huve ve es’eluhut-tevbe.”

(Kendisinden başka ilah olmayan Allah’tan mağfiret diliyorum ve tevbe edip ona dönüyorum.) zikrini söylerse, Allah o namazı kıldığı günden itibaren ölünceye kadar her gün için ona bin hasene yazar; okuduğu her ayete karşılık cennete ona kızıl yakuttan yapılmış bir şehir ve her harfe karşılık cennette beyaz inciden yapılmış bir saray verir; onu cennet hurisiyle evlendirir, ardında herhangi bir hoşnutsuzluk olmayacak şekilde ondan razı olur; ibadet edenlerden yazılır ve Allah onun akıbetini saadet ve mağfiretle hatmeder; kıldığı her rekâta karşılık elli bin namazın sevabını onun için yazar; bin taç ile taçlandırılır; Sıddıklarla birlikte cennete yerleşir ve dünyadan çıkmadan önce cennetteki yerini görür.”[30]

Recep Ayı Boyunca Kılınan Altmış Rekâtlık Namaz…

30- Hz. Resulullah (s.a.a):

مَنْ صَلَّى فِي رَجَبٍ سِتِّينَ رَكْعَةً فِي كُلِّ لَيْلَةٍ مِنْهُ رَكْعَتَيْنِ يَقْرَأُ فِي كُلِّ رَكْعَةٍ مِنْهُمَا فَاتِحَةَ الْكِتَابِ مَرَّةً وَ قُلْ يَا أَيُّهَا الْكَافِرُونَ ثَلَاثَ مَرَّاتٍ وَ قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ مَرَّةً فَإِذَا سَلَّمَ مِنْهُمَا رَفَعَ يَدَيْهِ وَ قَالَ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ وَحْدَهُ لَا شَرِيكَ لَهُ لَهُ الْمُلْكُ وَ لَهُ الْحَمْدُ يُحْيِي وَ يُمِيتُ وَ هُوَ حَيٌّ لَا يَمُوتُ بِيَدِهِ الْخَيْرُ وَ هُوَ عَلَى كُلِّ شَيْ‌ءٍ قَدِيرٌ وَ إِلَيْهِ الْمَصِيرُ وَ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ عَلَى آلِ مُحَمَّدِ النَّبِيِّ الْأُمِّيِّ وَ آلِهِ وََ يَمْسَحُ بِيَدَيْهِ وَجْهَهُ فَإِنَّ اللَّهَ سُبْحَانَهُ يَسْتَجِيبُ الدُّعَاءَ وَ يُعْطِي ثَوَابَ سِتِّينَ حَجَّةً وَ سِتِّينَ عُمْرَةً.

“Kim Recep Ayı boyunca her gece iki rekat kılınacak şekilde toplam altmış rekat namaz kılar ve her rekatta bir Fatiha, üç Kafirun ve bir İhlas okur ve ardından da aşağıdaki duayı okur ve ellerini yüzüne sürerse, şüphesiz Münezzeh olan Allah duayı kabul eder ve ona altmış hac ve altmış umre sevabı verir (dua şöyledir):

لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ وَحْدَهُ لَا شَرِيكَ لَهُ لَهُ الْمُلْكُ وَ لَهُ الْحَمْدُ يُحْيِي وَ يُمِيتُ وَ هُوَ حَيٌّ لَا يَمُوتُ بِيَدِهِ الْخَيْرُ وَ هُوَ عَلَى كُلِّ شَيْ‌ءٍ قَدِيرٌ وَ إِلَيْهِ الْمَصِيرُ وَ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ َ النَّبِيِّ الْأُمِّيِّ وَ آلِهِ.

“Allah’tan başka ilah yoktur, yegânedir, ortağı yoktur; hükümranlık O’na aittir; hamd O’na mahsustur; diriltir ve öldürür ve O ölmeyecek diridir; bütün hayırlar O’nun elindedir ve O her şeye kâdirdir ve dönüş O’nadır. Yüce ve azametli Allah’a dayanmayan hiçbir hareket ve güç yoktur. Allah’ım! Ümmi Peygamber Muhammed’e ve Ehlibeyti’ne salat et.”[31]
6
Recep Ayında Tevhid Zikri…

32- Hz. Resulullah (s.a.a):

من قال في رجب: (لا اِلـهَ إلاَّ اللهُ) ألف مرّة، كتب الله له مائة ألف حسنة وبنى الله له مائة مدينة في الجنّة.

“Kim Recep ayında bin defa “La İlahe İllallah” (Allah’tan başka ilah yoktur.) zikrini söylerse, Allah ona bin hasene yazar ve onun için cennette yüz şehir bina eder.”[33]
7
Hadis / 600 BİN SALAVAT-I ŞERİFE DEĞERİNDE BİR SALAVAT
« Son İleti Gönderen: Mehmet Asa 18 Şubat 2019, 11:00:23 »
600 BİN SALAVAT-I ŞERİFE DEĞERİNDE BİR SALAVAT
 

Allahümme salli ve sellim ala seyyidina ve nebiyyina muhammedin bi adedi enfasil mahlukat* Allahümme salli ve sellim ala seyyidina ve nebiyyina muhammedin bi adedi eş’aril mevcudat* Allahümme salli ve sellim ala seyyidina ve nebiyyina muhammedin bi adedil levhı ved deavat* Allahümme salli ve sellim ala seyyidina ve nebiyyina muhammedin bi adedi seb’ı sevakinil erdı ves semavat* Allahümme salli ve sellim ala seyyidina ve nebiyyina muhammedin bi adedi ma halekal bedaya ven nehaya ebedil ebed* Allahümme salli ve sellim ala seyyidina ve nebiyyina muhammedin bi adedi ma haleka min haşrihi ve ahıri bekaihi ve sellim tesliymen kesiyran kesiyra*

 

Manası:

Allah’ım! Efendimiz ve peygamberimiz Muhammed’e mahlukatın nefesleri adedince salat ve selam eyle!Allah’ım! Efendimiz ve peygamberimiz Muhammed’e varlıklardaki saç ve tüyler sayısınca salat ve selam eyle! Allah’ım! Efendimiz ve peygamberimiz Muhammed’e levh ve dualar miktarınca salat ve selam eyle! Allah’ım Efendimiz ve peygamberimiz Muhammed’e yedi kat yer ve yedi kat göklerde bulunanlar adedince salat ve selam eyle! Allah’ım! Efendimiz ve peygamberimiz Muhammed’e ezelden ebede yarattığın mahlukat adedince salat ve selam eyle! Allah’ım Efendimiz Muhammed’e topyekün mahlukat sayısınca ve sonsuza dek hadsiz, hesapsız salat ve selam eyle.

 

Fazileti:

Bu salavat-ı şerifeyi bir defa okuyarak Efendimiz Aleyhisselam’a salavat getiren kimse altı yüz bin defa salavat okumuş gibi ecre nail olur.

 

Ebu Said el-Hudri(r.a) dedi ki:

“Bir cemaat, bir mecliste Rasulüllah(s.a.v.)’e salat ü selam getirmezse, cennete girseler dahi, yani pişmanlık duyacaklardır.”

Rasulüllah (s.a.v.) buyuruyor:

-Eğer kalplerin öldüğü gün kalbinin ölmesini istemiyorsan, bir günde on defa şu ilahi isimleri oku: “Ya Hayyu ya Kayyum*” Sonra hiç yorulmadan bana her gün salavat getir.”
8
Faydalı Programlar / Ynt: Kuranı Kerim Hatimler Programı Chm 2
« Son İleti Gönderen: kurt26 16 Şubat 2019, 13:35:28 »


TEKRAR DÜZELTİ TÜM HATİMLERİN ÇALIŞMASI İÇİN BUNU İNDİRİNİZ
KURANI KERİM HATİMLER PROGRAMI CHM 2.1
http://islamikonular.weebly.com/uploads/1/5/4/2/15423182/kuranI_ker%C4%B0m_hat%C4%B0mler_programI_chm_2.1.chm
9
İslam İlmihal / Ynt: islami chat siteleri
« Son İleti Gönderen: JayDennib 12 Şubat 2019, 12:53:48 »
Ako Isang Tagapagpananalixik na naglapapupang matuto ng bagong bagai. Áno ang ayong natutunan upang dnes?
10
Neviem, koľko mi môže pomôcť získať tieto informácie, pretože chcem získať prístup k množstvu informácií, neviem, ako mi pomôcť?
Sayfa: [1] 2 3 ... 10