25 Haziran 2017, 11:52:58

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Güncel Haberler / İslami Haberler
« Son İleti Gönderen: Nurefşan79 20 Haziran 2017, 12:27:26 »
İslami Davet, IQNA, Anadolu Haber, Mehr Haber Ajansı, Ehli Beyt Haber, Tesnim Haner Ajansı, gibi birçok İslami Haber Ajanslarının sitelerine şuradan ulaşabilirsiniz:  http://www.islamilink.com/#ana3

Allah muvaffak etsin.
2
Cihad ve İslam Dünyası / Kasım Süleymani
« Son İleti Gönderen: Nurefşan79 09 Haziran 2017, 17:31:48 »
Amerikanın gölge komutan deyip korktuğu, Irak ve Suriye'de ABD güçleri ile savaşmış İranlı general Kasım Süleymani'yi tanıyor musunuz?

Hakkında Bodyguard [2016] filmi çekilmiş.
3
Güncel Haberler / Hazreti Muhammed filmi geliyor
« Son İleti Gönderen: Nurefşan79 06 Haziran 2017, 01:20:01 »
Hz Muhammed'in çocukluğunu en güzel şekilde işleyen iran filmi; Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi bu gece ATV'deFilmi sinemada izlemiştim ama tekrar televizyonda izlemek daha güzel olacak. Tavsiye ediyorum
4
Güncel Haberler / antalya rent a car
« Son İleti Gönderen: Admin 02 Haziran 2017, 01:59:11 »
Adrese teslim Antalya rent a car hizmeti veren firmamız, alanında hizmet veren pek ok firmaya göre piyasanın daha uygun koşullarında kaliteli hizmeti siz müşterilerine sağlamaktadır. Büyük bir özveri ile çalışmalarına devam eden firma, uzun süredir bu sektörde yer alıyor. Bu durum firmamızın sektöre ve müşterilerden gelebilecek herhangi soru ve sorunlara hakim olmasını destekliyor. Bu tecrübesini siz değerli müşterileri ile paylaşan adrese teslim araç kiralama firmamız, Antalya’da hizmet veriyor.

İhtiyacınız olduğu an Antalya rent a car hizmetinizde.

Genellikle yaz döneminde turizm amaçlı tercih edilen Antalya ve ilçeleri, nüfus yoğunluğu ile karşılaşıyor.
Tatil amaçlı ya da iş gezisi amaçlı gelen çoğu kişi, kendi aracından ziyade otobüs ya da uçak gibi ulaşım araçlarını tercih ediyor. Bu bağlamda şehir içerisinde dolaşmak için toplu taşıma araçlarını kullanmayı tercih etmeyen herkes adrese teslim yapabildiğimiz Antalya rent a car hizmetimizden kolaylıkla faydalanabilir. Otelde, pansiyonda, havaalanında ya da otogarda nerede olursanız olun, rezervasyon yaparak ya da iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşarak istediğiniz bölgeye aracı yönlendirebilirsiniz. Araç kiralama alanında herhangi bir soru ya da sorununuz olduğu zaman bizi aramanız yeterlidir. Profesyonel çalışanlarımız bu alanda bize yönelteceğiniz soruları en iyi şekilde yanıtlayacaktır.Her firmadan araç kiralanmayacağını tahmin eden müşterilerimizin güvenini, bu güne kadar hiç sarsmadık. Müşteri memnuniyeti odaklı yönettiğimiz işimizde her zaman önceliğimiz müşterilerimiz olmuştur. Bu yüzden aracı kiralama sürecinde de önce sizin güvenliğiniz için bazı şartları sizden talep etmekteyiz. Her firmada olduğu gibi bizim firmamızda da araç kiralayabilmeniz için bazı koşulları yerine getirmeniz gereklidir.
Antalya rent a car firmamızdan araç kiralamak için,en az 22 yaşında olmanız ve ehliyetinizin iki senelik olması aracı kiralamanız için yeterli koşullardır. Tabi ki bunun dışında trafik kurallarına uymanız, aracı doğru kullanmanız ve alkol almamanız da hem siz hem de araç için iyi olacaktır. Alkol ya da trafik suçundan dolayı yapılacak olan kaza ya da çarpmalardan firma sorumlu değildir. Araç arızası ve aracı kiralayan müşterinin dışında oluşan bir kazada aracın sigorta ve kaskosu her zaman müşterinin arkasındadır. Tüm bu şartlar doğrultusunda aracı kiralayabilirsiniz.

kaynak: Antalya rent a car
5
Dua Denizi / Ynt: DUA
« Son İleti Gönderen: Admin 30 Mayıs 2017, 03:54:32 »
Amin, ALLAH-u ZULCELAL Razi olsun.. ;gül
6
Dua Denizi / DUA
« Son İleti Gönderen: Zaman00 24 Mayıs 2017, 12:24:00 »
Allahim kalbime gozume kulagima sagima soluma ustume altima onume arkama nur ver ve nurumu arttir.
(Buhari )
7
Hadis / Ynt: Çok Faziletli Zikirler Ve Salavatlar
« Son İleti Gönderen: Zaman00 24 Mayıs 2017, 00:03:00 »
 ;gül  ;gül  ;gül VEYSEL KARANE ZIKRI   ;gül  ;gül  ;gül

Bismillâhirrahmânirrahîm.

HAZIRLIK : 

Sessiz olmalıdır. (Yüksek  sesle   değil,  kendi  duyacağın kadar  sesle olmalı.)
Yalnız  olunmalı. (Müsaitseniz)
Kimin  huzurunda olduğunu  unutmadan, edepli-terbiyeli  olunmalı.
Mutlaka abdestli olunmalı.
Gündüzün aydınlığında ve akşamın karanlığında olmak üzere (sabah ve akşam) günde 2 kere yapılmalıdır.
Mutlaka şu saatte yapılacak diye zaman  belirtilmez.  Kişi  kendini hazır hissettiği  zamanda gerçekleştirilir. Ama  yatarken  ve  sabah  namazının  öncesi  ve  sonraları  en   uygun zamanlardır. Herkesin uykuda olduğu zamanda Rabbimiz; ”Kulum herkes gaflette iken Beni ve Resulümü andı.” der ve zikir sahibini çok sever.
UYGULANMASI :

EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
100 DEFA TEVBE ESTAĞFURULLAH (sadece arapçasını da söyleyebilirsiniz)
–Başında Besmele Olmadan– SALAT-I ŞERİFE (SALAVAT) okuyoruz. (Sayı sınırı yoktur dilediğiniz kadar istediğiniz kadar okuyabilirsiniz, illa bizden tavsiye isterseniz saygıdan dolayı EN AZ 100 deriz.)

Yaklaşık 2000 adet Salat-ı Şerife var. Hangisi kolayına gelirse o Salat-ı Şerifeyi söyle. İster uzun isterse kısa olsun hiç fark etmez. İlle de tavsiye dersen biz;  “Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed” deriz.
–Başlarında Besmeleyle– 11 İHLAS SURESİ (Kul Hüvallahu) ve  1 FATİHA SURESİ ( Elham )
Hediye : (Allah’ım senin rızan ve izninle okuduğum surelerin sevabını ve salât-ı şerifleri şanlı peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav)’e, ehlibeytine, yüceâlisine, ashabına, sevdiklerine, tüm meleklere ve peygamberlere, Hızır (as) ve sevdiği evliyalara, Veysel Karani hazretleri ve tüm üveyslere, sıddık, şehit, arif, salih kullara, himmet eden sultanlara, ders veren hocalarımıza ve onların hocalarına, tüm üveyslerinde hediye ettiği tüm sevgililere (istediğiniz evliya ve ölmüşlerinize ve sevdiklerinizi de hediye edebilirsiniz)
1 Kere EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
“LA İLAHE İLLALLAH” okuyoruz. (Sayı sınırı yoktur dilediğiniz kadar istediğiniz kadar okuyabilirsiniz, illa bizden tavsiye isterseniz saygıdan dolayı EN AZ 100 deriz.)
***Not: Zikri  bitirdikten  sonra  11  ihlas ve 1 Fatiha  okunmayacaktır…***
Bismillâhirrahmânirrahîm.

Niçin TEVBE?

* Kul  “Tevbe Estağfurullah” diyerek; Rabbinin büyüklüğünü ve kendi acizliğini ortaya koyarak şirkten; yani İlahlık iddiasından uzaklaşır.

* Geçmişte, yaptığı hata ve günahlarının bağışlanmasını Allah’ından ister.

* İçini ve dışını temizler.

* Ahirete ve hesap gününe tam imanını ortaya koyar ve o büyük güne hazırlanır.

* Rabbimizin  “ Tevbe edin, bağışlayayım.” ,  “Denizdeki dalgaların köpüğü kadar günahınız olsa da tevbe edin, bağışlayayım.”  kutsi sözünün hayata geçmesini gerçekleştirmek; bu bağışa mahzar olmak.

* Pişmanlığını ortaya koyduktan sonra kişi,  bir daha günah işlemeyeceğine dair Yüce Allah’ ına söz vermiş olur.

* Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed’i (sav) örnek alır ve onun güzel ahlakı ile ahlaklanmaya başlar.

* 100 Şehit Sevabı alır. Evet 100 Şehit Sevabı alır…

Peygamber Efendimiz’ in (sav);  “KİM BENİM UNUTULMUŞ BİR SÜNNETİMİ ÖĞRENİR, YAPAR VE ÖĞRETİRSE ONA 100 ŞEHİT SEVABI VERİLİR. “ hadisini artık öğrendin. İnşallah uygulayacaksın ve ömrün boyunca bir kişiye öğretirsen ve sende ömrün boyunca zikrine devam edersen buna hak kazanır ve hayatın boyunca mutlu bir hayat sürersin.

Peygamberimizin 3 türlü sünneti vardır:

1- Kendi bedeninde gerçekleştirdikleri  ( Giyinmesi, konuşması, temizliği vs.),

2- Çevresindekilere; arkadaş ve ümmetine karşı gerçekleştirdikleri,

3- Rabbi ile olanlar.

İşte biz burada Peygamber Efendimizin (s.a.v); her türlü büyük ve küçük günahlardan uzak olmasına rağmen, biz insanlar için büyük, büyük olduğu kadar da bilinmeyen; bilinse de uygulanmayan sünnetine sahip çıkarak, uygulayarak, sizlere öğreterek ve sizin de ileride bir kardeşimizin gerçek anlamda kurtuluşuna vesile olacağınız için bu sünneti mutlaka hayata koyuyoruz. Böylelikle bu müjdeyle müjdelendik. Sizleri de müjdeliyoruz. Mübarek olsun…Niçin  SALAT-I  ŞERİFE ?

Yüceler Yücesi Rabbimiz, bir ve eşi benzeri bulunmayan Allah’ımız buyuruyor:

 “ Kim benim Habibime (Sevdiğime) bir salat ve selam yollarsa; Ben ona 10 salat ve selam veririm.”  Bu demek ki Rabbimiz; Peygamber Efendimize (s.a.v ) 1 salat ve selam söyleyene-gönderene 10 sevap veririm demekte. 1’e 10 iyilik… Rabbimizin cömertliğine bakın. Tevbe ve estağfurullahlarla günahımız silinerek bitmedi ise; Salat-ı Şeriflerle de günahlarımız silinmeye devam eder. Yani bizlerin günde en az 100 salat ve selam yollamamız sonucunda 100X10=1000 sevap alınır ve 1000 günahımız silinir.  Rabbimizin merhametlilerin en merhametlisi oluşunun bir kez daha ortada oluşunun güzelliğine bir bakın…

Günahlardan arındıktan sonra bire on olan sevaplar biter mi hiç? Bu seferde amel defterlerimize 10 ‘ ar iyilik olarak yazılır. Taa ki, cennet ehli oluncaya kadar bu devam eder. Bitti mi? Hayır. Cennet ehli olduktan sonra da cennetteki makamının güzelleştirilmesi; bir başka değişle daha iyi cennete yükselmeye yarar. Cennet makamımız bu dünyadaki amellerimize bağlı değil mi?

* Salat-ı Şerifeler Peygamberimizi ne kadar çok sevdiğimizin bir göstergesidir.   

  (Kişi sevdiği ile beraberdir.)

* Peygamberimizin şefaat sancağı altında toplanmamızı sağlar.

* Yaklaşık 2000 adet Salat-ı Şerife var. Hangisi kolayına gelirse o Salat-ı Şerifeyi söyle. İster uzun isterse kısa olsun fark etmez. İlle de hangisi dersen biz;  “Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed” deriz.Niçin  11  İHLAS  VE 1 FATİHA ?

Yukarıda yazdıklarımız çok kimseler tarafından uygulanmaktadır. Ama bizim farkımız işte bu bölümde ortaya çıkmakta. 11 İhlas ve 1 Fatiha okuyup, Peygamberimize (s.a.v), O’nun   Yüce  Akrabalarının  ve  arkadaşlarının (ashabının) mübarek  ruhlarına  hediye etmeyince Arşı melekler  açmaz. Dolayısıyla salat ve selamlar Rabbimize ulaşmamış olur. Bu yüce salat ve selam arş ve arz arasında dolaşır durur. Yol budur.

* 11 İhlas ve 1 Fatiha, Yüce Kitabımızın çok çok hatmidir. Hatimle, salat ve selamlar Yüce Peygamber Efendimize (s.a.v) ve sonrada; Rabbimize ulaşır. Bunun için bu anlatılanlar, en az zikir kadar önemli ve tamamlayıcısıdır. Bu, olmazsa olmazlardan biridir.Niçin TEVHİD?  Niçin “LA İLAHE İLLALLAH”?

Tevbe Estağfurullah ile kul içini ve dışını temizlemiş olur. Resulullah Efendimize (s.a.v)  yol almaya; yani salat ve selam yollamaya hak kazanır ve yolladıkları kabul olunur.

11 İhlas ve 1 Fatiha ile yani Kur’an-ı Kerim’in hatmi ile Rabbine yol almaya başlar. La İlahe İllallah ile de; açık olan arştan manevi yolculuk başlamış olur. Mübarek olsun… Artık Rabbin ve O’nun sevdikleri ile başbaşasın. Ne saadet, ne mutluluk… Arş ve arzda imrenilen ve sevilen biri oldun.

***Tevhidin sonunda 11 İhlas ve 1 Fatiha okunmaz***

Çünkü yattıktan sonra olsun; gündüz olsun sende tevhid devam etmektedir. Nasıl olur diye itiraz etme  ” Mutlaka  yaşayacak  ve  göreceksin.”  Sabah kalktığında zikre devam ettiğine; zikre devam ettirildiğine şaşacaksın. Şaşma, bu bir şey değil daha ne güzellikler yaşayacaksın. *Davranışlarına dikkat et. Artık başıboş değilsin. Artık devamlı izlenmektesin ve çook ama çok sevilmektesin.
Allah’ımıza emanet olunuz. Ne yaparsanız yapınız; hep  “Allah’a kul, Peygamberimize ümmet olmaya çalışınız.”

“YALNIZ SANA İBADET EDERİZ VE YALNIZ SENDEN YARDIM DİLERİZ.” (Fatiha Suresi – 4. Ayet)

YALNIZ SANA İBADET EDEN ve YANLIZ SENDEN YARDIM DİLEYEN KULLARINDAN EYLE BİZİ ALLAHIM

 BIZ INSANLARA ALLAHI HEP KORKUTARAK ANLATTILAR.
OYSA ALLAH MERHAMETLILERIN EN MERHAMETLISIDIR.
YASAYIN VE GORUN.
ARKADASLAR DAHA FAZLA BILGI ICIN VEYSELKARE.COM SITESINI INCELEYEBILIRSINIZ. ORADA NICE INSANLARIN YASADIKLARI  KENDI SESLERINDEN ANLATILIYOR. HEPSI GERCEKTIR.  BU UVEYSLIK YOLUDUR.
BIR TARIKAT BIR CEMAT DEGILDIR.
ALLAHIN KULU PEYGAMBERIMIZ SAV MIN UMMETIYIZ
8
Hadis / Herhangi bir Ayın 13 ,14ve 15,ci gün oruçları
« Son İleti Gönderen: Mehmet Asa 20 Mayıs 2017, 15:11:53 »
Herhangi bir ayın onuç ondort ve onbeşinci günü oruçlu geçirirse bu oruçların adı eyyyam biydi oruçlarını tutarsa her ayda

onuçuncu gün orucu on bin sene ondordu gün orucu yüz bin sene obbeşinci gün orucu ise üçyüzbin seneye denktir

ravi. ebu kasım el hüseyni el emali süyutu el leali 2/107
9
Wordpress / Ynt: WordPress Ücretsiz Temalar ve Şablonlar
« Son İleti Gönderen: fehmierylmz 10 Mayıs 2017, 11:57:21 »
Temanın adı Sahifa teması
Ama biraz pahalı olabilir  kiki
10
Hadis / Saban ayinin onuc ondert ve onbesinci gun oruclari
« Son İleti Gönderen: Mehmet Asa 08 Mayıs 2017, 23:43:31 »
Saban ayinin onucuncu gun orucu uc bin sene ondorduncu gun orucu uc bin sene onbesinci gun orucu ise onucbin seneye denktir
Sayfa: [1] 2 3 ... 10