22 Ekim 2017, 02:02:43

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Hadis / KENZÜL ARŞ KADEH DUASI
« Son İleti Gönderen: Mehmet Asa 09 Ekim 2017, 14:51:20 »
KENZÜL ARŞ KADEH DUASI
FAZİLETLERİ
Peygamberimiz Hz. Muhammed(s.a.v)den rivayet edilmiştir.Şöyle buyuruyor……
Cebrail(AS) bana dediki:
“Ey Muhammed,kim ömründe bir kere bu duayı okursa,Allah´u Teala onu,kıyamet gününde yüzü ayın ondördü gibi parlak haşreder. “
Hatta bütün insanlar onu,bir peygamber veya melek sanırlar.
Ben ve sen onun kabrinin üzerinde dururuz.
Ona hesapsız ve azapsız,üzerine binip Cennete girmesi için Cennetten bir Burak getirilir.
Sırat köprüsünden şimşek gibi geçer.
Onun günahı denizlerden suyundan,yağmurların damlasından,ağaçların yapraklarından,kumların adedinden,taşlardan daha fazla olsa bile,kendisine kabul olunmuş(nafile)hac ve bin umre sevabı yazar.
Korkan kimse olursa,Allah onu korktuğundan emin kılar.
Susayan kimse okursa,Allah onun susuzluğunu giderir.
Aç olan okursa,giyindirir,hasta okursa şifa verir,hastanın üzerine okunursa,hastalığından kurtulur,dünya veya uhrevi ihtiyaçlarından okursa Allah istediğini verir.
Bir düşmandan veya sultandan korktuğu için okursa,Allah onların şerrinden korur ve Allah´ın mahlukatından gelecek olan tüm zarar ve eziyetleri kendisine ulaşmasını engeller.
Borçlu olan okursa,Allah onu,borcunu ödemeye muvaffak kılar,hiçbir kimseye muhtaç olmaz.
Eğer onu hasta olan yazan üzerinde taşırsa iyileşir.
Kadın taşırsa kocası ona ikram eder.
Cinden,insden ve şeytandan,sancı ve hastalıklardan emin olur.
Kayıp ise ailesine sağ,salim kavuşur: Bu duayı okuyan için cin, melek istiğfar ederler.
Ömrü bereketli olur.
Kim beş defa bu duayı okursa Peygamber Aleyhisselamı rüyasında görür
Kim ki Fatiha’yı,İhlas Suresi’ni,Kafirun ve Felak ve Nas Suresi’ni üç kere okuyup sonra da bu duayı okursa Allah onu karşılaştığı bütün varlıkların şerrinden korur ve her türlü hastalıktan,her zalimin şerrinden onu emin kılar ve bütün isteklerini verir.Kim ki okuduğu gibi onu yazıp üzerinde taşırsa ve kim ki başının altına koyup uyursa Allahü Teala o kimsenin malından çalınanı ve evinden kaçanı geri iade eder.Akan suya okursa su durur yahut yanan ateşe okursa ateş söner.Dağ üzerine okursa dağ paramparça olur.Kim ki iki rekat namaz kılıp her rekatında Fatiha ve bir de İhlas okuyup selam verdikten sonra bu duayı okursa dünya ve ahirete ait ne isterse tüm istediklerine nail olur.Bu duanın fazileti sayılamayacak kadar çoktur.(Nevadir-i Kaylubi’den )
KENZÜL ARŞ KADEH DUASININ ANLAMI…
Melik (kral), Hakk, Mübin Allah’tan başka ilah yoktur. Hakem, Adl ve Metin Allah’tan başka ilah yoktur. Bizim ve eski atalarımızın Rabbidir. Senden başka İlah yoktur. Sen arınıksındır. Ben zalimlerden oldum. Allah’tan başka ilah yoktur. Onun ortağı yoktur. Yönetim onundur. Övgüler onun içindir. Diriltir ve öldürür. O diridir ve ebediyen ölmez. Hayır onun kontrolündedir, dönüş onadır. Ve O her şeye gücü yetendir. Ve onunla yardım isteriz. İyilik yapmaya, kötülükten kaçmaya güç kuvvet sadece yüce ve her şeyi bilen Allah’tandır.
Nimetlere şükür olarak, ondan başka ilah yoktur. Rabblığının ikrarı olarak, ondan başka ilah yoktur. Yüceliğini arındırmak için, Allah noksanlıklardan arınıktır.
Ey Allahım! Ya Rabbi! “Cebrail’in kanadında yazılı ismin hürmetine, Mikail’in kanadı üzerinde yazılı ismin hürmetine, İsrafil’in alnında yazılı ismin hürmetine, Azrail’in avucunda yazılı ismin hürmetine, ve senin verdiğin Münker ve Nekir ismi hürmetine, ve kullarının sendeki sırları hürmetine, İslam’ı kendisiyle tamamladığın ismin hürmetine, ve Adem’in senden öğrenip cennetten indirildiği zaman kendisiyle sana seslendiği ve senin de kabul ettiğin ismin hürmetine, Şit’in sana seslendiği ismin hürmetine, arşı taşıyan melekleri kendisyle güçlendirdiğin ismin hürmetine, Tevrat’ta, İncil’de, Zebur!da ve Furkan’da yazılı ismin hürmetine, kullarına rahmetini sonsuza kadar ulaştırdığın ismin hürmetine, sözlerin tamamı hürmetine, İbrahim ateşe atıldığında hangi isminle sana seslendi de ateş soğuk ve selamet olduysa işte o ismin hürmetine, İsmail kesilirken hangi isminle seslendi de onu kesilmekten kurtardıysan işte o ismin hürmetine, İshak hangi isminle sana yalvardı da sen onun ihtiyaçlarını karşıladıysan işte o ismin hürmetine, Hud hangi isminle sana seslendiyse işte o ismin hürmetine, Yakup sana hangi isminle dua etti de sen onun gözlerini ve çocuklarını ona geri verdiysen işte o ismin hürmetine, Davut hangi isminle sana seslendi de sen onu yeryüzüne halife yaptıysan ve demiri onun elinde yumuşattıysan işte o ismin hürmetine, Süleyman hangi isminle sana dua etti de sen onu yeryüzüne kral yaptıysan işte o ismin hürmetine, Eyyüb hangi isminle sana seslendi de sen onu içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtardıysan işte o ismin hürmetine, Meryem oğlu İsa hangi isminle sana seslenip de onunla ölüyü dirilttiysen işte o ismin hürmetine, Musa hangi isminle sana seslendi de sen ona Tur’da hitap ettiysen işte o ismin hürmetine Firavunun karısı Asiye sana hangi isminle seslendi de sen onu cennette rızıklandırdıysan işte o ismin hürmetine, israiloğulları sana hangi isminle seslendiler de denizi geçirdiysen işte o ismin hürmetine, Hızır hangi isminle seslendi de onu suda yürüttüysen işte o ismin hürmetine, Muhammed SAV sana mağarada hangi isminle seslendi de sen onu kurtardıysan işte o ismin hürmetine” senden istiyorum. Hiç şüphesiz sen cömertsin, büyüksün. Bize Allah yeter. O ne güzel vekildir. İyilik yapmaya da kötülükten kaçmaya da güç kuvvet sadece yüce ve büyük Allah’tandır.! Ve sallallahü ala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi vesellem
2
Faydalı Programlar / Kalpteniman Programı 7
« Son İleti Gönderen: kurt26 07 Ekim 2017, 11:36:04 »
Kalpteniman Programı 7CHM Özellikler;
Kurulum yok.Çalışması için hiçbir programa ihtiyacı yok.Bilgisayarda çalışır.
Android sistemli her cihazdada çalışır.
Bellekle(hafıza kartı) taşınabilir.
Veriler kopyalana bilir.

Önemli:
Tüm Chm dosyalarında güvenlik uyarısı verir. Aç demeniz gerekir.


Programı indirip veriler gözükmezse.Programın üzerine sağ tıklayın.En altda özelliklere girin."Engellemeyi kaldır" basınız.Uygulaya basın.Artık tüm e-kitap (.chm) dosyalarını okuyabilirsiniz.


CHM Telefonda çalıştırma;
Android sistemli cihazlarda çalıştırma:
Google play sitesinden "moon reader" veya chm uzantılı dosyaları çalıştıran herhangi bir programı indirmeniz yeterlidir.PDF Özellikler
Bilgisayarda çalıştırmaka için.Hiçbirşey indirmenize gerek yok.İndirdiniz dosyaya sağ tıklayın-özelliklere basın-Resimde gördüğünüz gibi birlikde aç kısmı "Firefox" tarayıcı yapın.


PDF Telefonda çalıştırma;
Android sistemli cihazlarda çalıştırma:
Google play sitesinden "moon reader" veya pdf uzantılı dosyaları çalıştıran herhangi bir programı indirmeniz yeterlidir.EXE Özellikler;
Sadece bilgisayar içindir.

3D E-KİTAP Özellikler;
Sadece bilgisayar içindir.
Yenilikler
Yeni yazılar eklendi.
Bazı harf hataları düzeltildi.
A-Z Harf sıralı hale getirildi.

Kullacıların kolaylıkla faydalanabilmesi için 4 farklı şekilde programa dönüştürülmüştür.İstediğiniz birini indirmeniz yeterlidir.
Çalıştırmak için Üsteki açıklamaları okuyunuz.

Kalpteniman Programı 7  (CHM) Direk Link Hızlı İndir
http://kurtulusyolu.weebly.com/uploads/1/5/4/2/15423182/_chm__kalpteniman_program%C4%B1_7__e-k%C4%B0tap.chm

Kalpteniman Programı 7  (EXE) Direk Link Hızlı İndir
http://kurtulusyolu.weebly.com/uploads/1/5/4/2/15423182/_exe__kalpteniman_program%C4%B1_7_e-k%C4%B0tap.exe

Kalpteniman Programı 7  (PDF) Direk Link Hızlı İndir
http://kurtulusyolu.weebly.com/uploads/1/5/4/2/15423182/_pdf__kalpteniman_program%C4%B1_7_e-k%C4%B0tap.pdf

Kalpteniman Programı 7 CHM-PDF-EXE-3D "Onedrive" ile indir.
https://1drv.ms/f/s!Agv1oaNlKOR1hm8Utfha3dve9_93

Kalpteniman Programı 7 CHM-PDF-EXE-3D "Mediafire" ile indir. Alternatif link
https://www.mediafire.com/folder/as3mk62rj9g6s/KALPTENİMAN_PROGRAMI_7


 

3
Hadis / En son ilaveler
« Son İleti Gönderen: Mehmet Asa 19 Eylül 2017, 18:45:59 »
Namazlardan sonra Ayetel kursü okuyana her harfine 40 sevap verilir geceliğin yatağa yatan kişi üç defa kevser suresini okursa sabahliyin istediği saatte kalkar hadisten

Halim ve kerim olan kullarına ceza vermekte aceleci olmıyan ve çok büyük lutuf sahibi olan Allahu tealadan başka
hiçbir ilah yoktur yeddi kat göklerin rabbi olan allahı tüm Noksan sıfatlardan tenzih ve tespih ederim derse kadir
gecesine yetişmiş gibi olur ravi. tebarani

Pazar
Enes bin malik Hz.den rivayet edilen bir hadis-i şerifte;
“Pazar gecesi 20 rekat namaz kılan ve her rekatında Fatiha ve ihlası elli kere, muavvezeteyni birer kere okuyan ve müteakiben kendisi ve ebeveyni için yüz kere istiğfar ve peygamber üzerine yüz kere salavat-ı şerife getirip ‘la havle ve la kuvvete illa billahi’laliyyil azim’ dedikten sonra Adem alayhisselam’ın Allahü Teala’nın yaratığı ve ‘Sefiyyi’ halis kulu, İbrahim aleyhisselam’ın halili, Musa aleyhisselam’ın da kelimi, İsa aleyhisselam’ın ruhu, Muhammed aleyhisselam’ın habibi olduğuna şahadet eden kimseye, Allahü Teala’ya velet isnat edenler ile etmeyenler sayısınca sevap verir, kıyamet gününde her türlü sıkıntıdan emin olur. Peygamberler ile cennete girmeyi hak eder. ” buyuruyor. bir siteden Alıntıdır

PAZAR:
• Ebu Hureyre’den rivayet olunan bir hadis-i şerifte:
“Pazar günü dört rekât namaz kılıp her rekâtında Fatiha ile ‘Amene’r-Rasulü’yü birer kere okuyan kimseye Allahü Teâlâ Nasranî kadın ve erkeklerin sayısı kadar iyilik yazar. Bir peygamber sevabı verir, onun için bir hac ve bir umre yazar ve her rekâtına bin namaz yazar ve her harfine cennette misk-i ezfer’den şehir verir.”
Bir siteden Alıntıdır4
Hadis / Selevatu melevan ve diğer seçme selevatlardan örnekler
« Son İleti Gönderen: Mehmet Asa 10 Eylül 2017, 17:39:19 »
selavatı melevan

Salavat-ı Melevan: Biri uzun, diğeri kısa ve en kısası olmak üzere 3 şekilde söyleniyor.
MELEVAN SALAVATI Hakkında bilgi;
Her okunuşta 10 bin defa salavat çekmiş gibi, 3 kere okunduğunda 30 bin tesbih çevirmiş kadar mizanda ağır geliyormuş.
**************************************************
EN UZUN ŞEKİLDE SÖYLENEN:
Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin mahtelefel melevani ve teakabel asarani ve kerraral cedidani vestekbelel ferkadani ve belliğ ruhahu ve ervaha ehl-i beytihi minnat tahiyyete vesselame verham ve barik ve sellim aleyhi ve aleyhim teslimen kesiran kesira. Ve belliğ ruhahu ve ervaha ehli beytihi minnet tehıyyete ves selam. Verham ve barik ve sellim aleyhi kesiran kesiran ila yevmil haşri vel karar.
Sabah Akşam 7 kere en bereketlisi
Manası:Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e ve O’nun aline, gece ve gündüzün devamı, sabah ve akşamın birbirini takibi, gece ve gündüzün tekrar edip durmaları, Kutup Yıldızlarının karşılaşmaları süresince salat eyle. O’nun ve ehl-i beytinin ruhlarına bizlerden selam ve esenlikler ulaştır. O’na merhamet eyle. O’nu mübarek kıl ve O’na haşr ve karar gününe kadar bol bol selam eyle.
Fazileti:1 defa okunduğunda 36.000 salavat yerine
Rivayeti
Bir gün Mahmud Gaznevi Hazretlerinin evine birisi gelir ve ben Mahmud’u görmek istiyorum der.Kapıda bulunanlar,şimdi devlet işleri ile meşgul,dileğin ne ise bize söyle biz yerine getirelim derler.Adam hayır,mutlaka Mahmud’u görmem lazım diye diretir.Nihayet Mahmud’a haber verilir.Gelsin görüşelim demesi üzerine adamı içeriye alırlar.Mahmud,buyur,dileğin ne diye sorar.Adam,benim şu kadar borcum var,beni sana Peygamber Efendimiz(s.a.v) gönderdi,Mahmud borcunu ödesin diye emir verdi,der.Mahmud:”Ne malum öyle olduğu,her gün senin gibi binlercesi gelip aynı şeyleri söylüyor”der.Adam:”Ben doğru söylerim çünkü Peygamber Efendimize rica ettim,benim borcum çok dedim.O da”Mahmud’a git,borcunu ödesin”dedi.Ben de”Mahmud kabul etmezse ne söyleyeyim?”deyince:”Sen Mahmud’a söyle ki,her gece Peygamberin üzerine(36 bin)salavat-ı şerife getirmeden yatmazdın.Çarşamba gecesi hükümet işlerini göreyim diyerek unuttun ve salavat-ı şerifeleri okumadın de”dedi.Ben de böylelikle sana durumu bildiriyorum dedi.Bunu duyan Gaznevi Hazretleri hemen yerinden kalktı ve adama yaklaştı.”Sen ne güzel kişisin”dedi.”Al şu parayı borcun için,şu da beni uyardığın için,şu da buraya kadar geldiğin için,diyerek adama keselerce altın verdi.Mahmud Gaznevi’nin(36 bin)salavat-ı şerifeye karşılık olan salat-ü selamı budur

100 Bin Salavat Gücünde Salavat-3×100 bin salavata denk-(Nuriz Zati Salavatı-Salavatı Nuriz Zati)
SALAVAT
Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina ve mevlana muhammedinin nuriz zatiyyi ves sirris sariyyi sirruhu fi cemiy’ıl asari vel esmai ves sıfati ve sellim tesliyma*
MANASI
Allah’ım! Kendisi nur olan, sırrı bütün görünen, varlıklara isim ve sıfatlara nüfuz etmiş bulunan Efendimiz Muhammed’e salat eyle.O’nu mübarek kıl ve ona en iyi şekilde selam eyle.
FAZİLETİ
***Bu mübarek salavat-ı şerifeyi 3 defa okuyan 100 bin salavat-ı şerife getirmiş sayılır.
***Az bir zamanda Hazreti Peygamberin ruhaniyyetine kavuşup makamlardan makamlara ulaşmak isteyen bu mübarek salavat-ı şerifenin değerini bilmelidir.
alıntı

ehli tarık selavatı
70 bin (yetmiş bin) SALAVAT GÜCÜNDE SALAVAT
SALAVAT:
Allâhümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ muhammedin ve alâ âlihî adede kemâlillâhi ve kemâ yeliyku bi kemâlih.
MANASI:
“Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e ve âline nezdindeki kemalât adedince ve onun kemalâtına yakışır bir tarzda salat ve selam eyle. “
5
H.z Peygamber (s.a.v) / Ynt: Muhammedi Dua' dan Kısımlar
« Son İleti Gönderen: GayatoYana 07 Eylül 2017, 07:47:35 »
Are there any teachings or other interesting things? I need more knowledge.
6
Hadis / Dualar ve zikirlerden seçmeler
« Son İleti Gönderen: Mehmet Asa 03 Eylül 2017, 15:44:47 »
Rasulullah sallallahi vesellem şöyle buyurmuştur herkim üç kere halim ve kerim olan Allahtan başka hiçbir ilah yoktur
yedi kat ve göklerin ve büyük Arşın rabbi olan Allahı tespih ederim
derse kadir gecesini idrak etmiş olur

ravi. cübbeli hoca duaları kitabı kitabı


Lâ ilâhe illallâhü vahdehû lâ şerîke leh. Lehü’l-mülkü ve lehü’l-hamdü yuhyî ve yümitü ve hüve hayyün lâ yemûtü biyedihi’l-hayru ve hüve alâ külli şey’in kadîr.
Bu duâ her sabah 11 defa çarşıya, pazara çıkarken yollarda, sokaklarda her yerde okunur. Peygamber Efendimiz Gönüller Sultanı Muhammed Mustafa Sallallahü Aleyhi Vesellem Efendimiz “Bunu okuyana cenâb-ı hak bir milyon hasene verir, bir milyon günayını siler, derecesini de bir milyon yükseltir” buyurmuşlardır. Okuyan mü’minin imanı tazelenmiş olur. Bu duâ Resûlullah efendimizin şefaatine en büyük vesiledir.

v Besmele çekmeli; “Her kim şeytanın şerrinden Allah u Teala’ya 10 defa sığınırsa (Euzü besmele çekerse), onun için bir melek vazifelendirilir, şeytanı o kimseden uzaklaştırır.” “Eğer ağaçlar kalem, denizler mürekkep, melaikeler, insanlar ve cinniler katip olsalardı, iki milyon senede besmele-i şerifin sevabını yazamazlardı” HŞ.

24 Saat Zikir Etmekten Daha Faziletli Kısa Bir Zikir Vardır.
''Subhanellahi velhamdulillahi ve la ilahe illallahu vallahu ekber vela havle vele kuvvete illa billahil aliyyil azim adedema alimallahu teala ve zinetema alimallahu teala ve mil ema alimellahuteala.''
7
Kurban kesmeye mali vaziyeti müsait olmayanlar, bayramın birinci günü öğleden sonra altı rekat namaz kılarlar.

Namaza şöyle niyet edilir:

 

“Ya Rabbi, aciz kulun kurban kesemedi. Kurban yerine şu vücudumu huzurunda yere sererek kurban ediyorum. Beni de kurban kesenler meyanına kabul eyle.”
1. Rekatte: 1 Fatiha, 1 İnna enzelnahü…
2. Rekatte: 1 Fatiha, 1 İnna a’tayna…
3. Rekatte: 1 Fatiha, 1 Kul ya eyyühe’l kafirün…
4. Rekatte: 1 Fatiha, 1 İhlas-ı şerif,
5. Rekatte: 1 Fatiha, 1 Felak Süresi,
6. Rekatte: 1 Fatiha, 1 Fatiha, 1 Nas Süresi okunur.
Her iki rekatte bir selam verilir
8
Allah indinde zilhiccenin ilk on gününde yapılan amellerden daha kıymetlisi yoktur. Bugünlerde tesbihi, tahmidi, tehlili ve tekbiri çok söyleyin!
[Taberani]
Tesbih: Sübhanallah,
Tahmid: Elhamdülillah,
Tehlil: Lâ ilâhe illallah,
Tekbir: Allahü ekber, demektir.
9
Hadis / Melce Esması ve Bir Dua
« Son İleti Gönderen: Mehmet Asa 27 Ağustos 2017, 14:51:42 »
Melce Esması ve Bir Dua

Melce, (Sığınacak O’dur. İltica edilecek O’dur. Kurtuluş O’nun katındadır.)
Bir sana sığındım,
Rahmetine tutunarak çıkarım yokluğun kuyusundan.
Bir sana güvendim;
Veçhine yönelerek kurtulurum, hiçliğin korkusundan.
Sen istedin, sana firar ediyorum.
Ümit kestim başka kapılardan.
Sen diledin, sana iltica ediyorum; medet yok başkalarından.
Sen ki bana imanı lütfettin ve
Beni isyan ile sınadın.
Bana lütfettiğini bende bırak.
İsyanımı sayma.
Sen ki hidayet verdin ve beni unutmakla sınadın.
Bana verdiğin hesaba kat, unutmamı hesaba alma.
Sen ki bana muhabbetini tattırdın ve beni ayrılıklarla sınadın.
Bana tattırdığını yanımda bırak, ayrılıkları araya sokma.
Sen ki beni bana cemalini vadettin ve beni kahrınla sınadın.
Bana vadettiğini nasip et, kahrına muhatap kılma.
Sen ki sana firar etmemi istedin ve beni sebeplerle sınadın.
Bana rahmet kapılarını aç, sebeplerle bırakma.
Kaynak: 99 Esma 99 Dua
10
Hadis / İzzet libası giydirilir
« Son İleti Gönderen: Mehmet Asa 19 Ağustos 2017, 14:38:32 »
Ey Allahım ümmü ve Nebi olan son peygamber muhammet sav. e  Al ve ashabına senin ilminin
kapsadığı şeylerin sayısınca ve Ağırlığınca rahmet eyle selamet ve bereket ver

ravi Cubbeli Ahmet hoca
Sayfa: [1] 2 3 ... 10