30 Mart 2017, 17:32:27

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Hadis / recep Ayi sadakalarini vermeyi unutmayalim
« Son İleti Gönderen: Mehmet Asa Bugün, 13:44:48 »
recep Ayi sadakalarini vermeyi unutmayalim
Herkim recep Ayinda azda olsa sadaka verse bin Altin vermis gibi sevap kazanir herkim recep ayinda basina musubet gelen birini kurtarsa virdevsten saray kazanir

Geceleyin ali imran suresinin 190 ila 200 arasi ayetlerini okuyan o geceyi ibadetle gecirmis gibi sevap kazanir

Recep Ayinda ihlas suresi okumaktan ayriyetten cok sevaptir hormetlerimle
2
Hadis / Cumartesi günü Namazı farklı seriden Alıntıdır
« Son İleti Gönderen: Mehmet Asa 26 Mart 2017, 10:55:04 »
cumartesi günu gündüz dört rekat Namaz kıl her rekatta bir elham üç kafürun üç ihlas suresi okuyarak Namazı tamamla Namazdan çıktımı Bir ayetel kursü oku ve Namazı bitir Bu Namazı bitiren kişiye cenabı hak her harfine bir hac bir umre ve gündüz oruçlu gece ibadet etmiş sevabı verir şehit sevabı Alır kıyamette  peygamberlerle beraber bulunur Arşın gölgesinde gölgelenir HZ. ebu hureyye peygamberimizin bu Namazı bu şekilde kıldığı belirtilmiştir
3
Hadis / Cevherden Köşk Namazı
« Son İleti Gönderen: Mehmet Asa 15 Mart 2017, 14:21:56 »
  Cevherden köşk Namazı

Bu Namaz pazartesi günü kuşlık vaktinde iki rekat olarak kılınır
her rekatta bir fatiha ihlas felak Nas sureleri okunur namazı selam verip bitirdikten sonra
10 istiğfar ve 10 selavat getirilir daha sonra 10 defa subanallahu velhamdu lillahi vela ila heillallahu vallahu ekber vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyul aziym okunup Bu Namaz tamamlanır bu Namazı kılan kişinin bütün günahları mağfiret olunur bağışlanır diye buyrulmuştur cennetül firdevs içinde bu kimse için cevherden bir köşk yapılır Allah böyle Mümün ve Ahit kullarına sonsuz lütuflarda bulunur Nimetler verip sevaplar yazar
4
Tanıtım / İsrafil Abutalibov Sevgilisiyle Yakalandı!
« Son İleti Gönderen: sercan52 09 Mart 2017, 18:53:26 »
Son zamanlarda ülkemize büyük yatırımlar yapan ve bir çok projede adı geçen İsrafil Abutalibov, ülkemize yaptığı son ziyaretinde de İstanbul’a uğramayı unutmadı! İstanbul, Ortaköy’de Ukrayna’nın ünlü mankeni A.H. ile kameralarımıza yakalandı. Röportajımız esnasında sevgilisinin elini hiç bırakmamış olması gözlerden kaçmadı.

İş seyahati için burada olduğunu ve İstanbul’u çok sevdiğini anlatan İsrafil Abutalibov, kız arkadaşı için sadece Ukrayna’da ünlü bir manken olduğunu ve İstanbul’a yerleşmeyi düşündüğünü belirtti. Aynı zamanda da Ortaköy’ü çok sevdiğini burada yeni bir projeye adım atmak istediğini söyledi.

Son yıllarda ülkemizdeki bir çok projeye ortak olan ve kendi projelerini hayata geçiren genç iş adamı İsrafil Abutalibov, sadece İstanbul’da değil Türkiye’nin bir çok yerinde projelere ortak olacağını açıkladı. Adından uzunca bir süre daha bahsedeceğiz gibi duruyor.

Sevgilisinin adının haberimizde yer almasını istemeyen İsrafil Abutalibov böyle haberlerden hoşlanmadığını belirtirken gazetecilik mesleğine saygı duyduğunu haberde kız arkadaşının adına yer vermemiz kaydı ile istediğimiz gibi haber yapabileceğimizi belirtti. Kendisine bu duyarlı ve kibar davranışından dolayı teşekkür ederiz.
5
Tanıtım / İsrafil Abutalibov
« Son İleti Gönderen: sercan52 09 Mart 2017, 18:50:47 »

 İsrafil Abutalibov tarafından 1966 yılında temelleri atılan, kısa zamanda hızla büyüyerek Türkiye’nin en önemli şirketleri haline gelen İsrafil Abutalibov Şirketi; inşaat sektöründen, tekstile, turizmden, sağlık sektörüne kadar uzanan geniş bir alanda faaliyet göstermektedir. Yılların getirdiği deneyim ve uzmanlık sayesinde günden güne hızla büyüyen bir yapının temellerini atan şirket, müşteri memnuniyetini her zaman odağında tutan proje ve hizmetleriyle sektörde öncü şirketlerden olmayı hedef almıştır.

İsrafil Abutalibov tarafından yıllar önce inşaat firması olarak kurulan bu şirket, kısa sürede hızla büyümüş, farklı sektörlerlere de yatırım yapan dev bir aile şirketi haline gelmiştir. Ailenin her bir bireyinin amacı yönetim kurulu başkanını tarafından temelleri atılan bu dev yapıyı geliştirmek olmuştur.

Grup öncelikle inşaat olmak üzere, tekstil, turizm ve sağlık sektörlerinde hizmet vermektedir. Merkezi Türkiye olmak üzere toplam 20 bayilik, 5000 çalışanı ve 20 çözüm ortağı ile bir aile olan İsrafil Abutalibov Şirketler Grubu kurulduğu günden bugüne kadar kaliteyi en yüksek çevre duyarlılığı prensiplerinden taviz vermeden faaliyetlerine devam eden ve her zaman en iyiyi yapmayı kendisine ilke edinmiştir. Tüm bu çalışmaların ve çabanın karşılığını sektörde daima bir adım önde olarak alan İsrafil Abutalibov Şirketler Grubu sektörü geliştiren, yönlendiren, kalitesini sürekli arttıran bir şirket olma özelliğini sürdürmeye devam edecektir.
6
Tanıtım / İş Adamı İsrafil Abutalibov
« Son İleti Gönderen: sercan52 09 Mart 2017, 18:48:51 »


Bursa’nın turizm merkezi, Trilye Mahallesi’nde atıl durumdaki asırlık taş mektebin restore edilerek turizme kazandırılması gündemde. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, bu yıl restorasyon için ihaleye çıkılacağını belirtirken İhalenin en güçlü talibi İranlı iş adamı israfil abutalibov.

Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı Trilye Mahallesi’nde 1988’den bugüne dek kullanılmayan tarihi taş mektep turizme kazandırılıyor. Tarihi binada yapılacak restorasyon çalışmasının ardından zemin katında dükkan ve günübirlik kullanım alanları olacak. Üst katlarda ise bölge turizmini destekleyecek şekilde kullanılacak. Tarihi taş mektebin teras katında da bir müze yapılması ön görülüyor.

En büyük talip: İsrafil Abutalibov

Mudanya Belediyesi tarafından ihaleye çıkarılıcak olan projenin bölge turizmine önemli katkı sağlaması bekleniyor. israfil abutalibov’un sahip olduğu Abutalibov Şirketler Grubu projeyi üstlenmek için çalışmalarını sürdürüyor. İhale sürecinde projeyi üstlenmek için talip olacaklarını belirten Abutalibov “Türkiye’nin kültürel yaşamına katkısı bulunacak projelerde sorumluluk almak bizim için bir görev. Bu ülkenin kültürel mirasını korumak ve gelecek nesillere aktarabilmek için çalışmalarımız sürecek. Trilye’deki taş mektebin de restorasyon işlerini bu vesileyle üstlenmek istiyoruz” dedi.

israfil abutalıbov’un sahibi olduğu Abutalibov Şirketler Grubu 2011 yılından beri çalışmalarını sürdürüyor. Şirket özellikle İstanbul, Ankara, Antalya ve Konya’da tarihi mekanlardaki restorasyon başarısıyla biliniyor. Abutalibov Şirketler Grubu restorasyon çalışmalarının ardından tarihi yapılarda yap işlet devret modeliyle faaliyetlerini sürdüyor.

“Taş Mektebi yeniden ayağa kaldıracağız”

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Taş mektebe ilişkin “Binanın, restorasyon çalışmalarının ardından Biz de belediye olarak her köşesinde ayrı bir tarihi yapının bulunduğu ve birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Trilye Mahallemize bu güzel yapıyı tekrar kazandırmak için var gücümüzle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Taş mektebi bütün tarihi görkemiyle yeniden ayağa kaldıracağız.”  dedi
7
Tanıtım / Kocaeli’deki dev arsaya İsrafil Abutalibov talip!
« Son İleti Gönderen: sercan52 09 Mart 2017, 18:45:57 »


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait 50 dönümlük dev arazine İranlı işadamı israfil abutalibov talip oldu. Bu dev arazi ile ilgili yerel bir gazetenin yaptığı haber şehirde şok etkisi yarattı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin boşaltılan eski sebze-meyve hal tesisleri ve mevcut itfaiye binasının bulunduğu 50 dönümlük dev arazisine İranlı işadamı israfil abutalibov  talip olduğu açıklandı.

Büyükşehir Belediyesi, Körfez Mahallesi’nde 1978 yılında yapılan 47 dönüm alan üzerindeki eski meyve sebze hal binası ve 1990’lı yıllarda eski Belediye Başkanı Sefa Sirmen döneminde yapılan mevcut itfaiye binasının bulunduğu 50 dönümlük dev araziyi satışa sunmuştu.

İKİ AVM ARASINDA

Büyükşehir Belediyesi’nin satışa çıkarttığı 50 dönümlük dev arazi, Carrefoursa AVM ile 41 Burda AVM arasında yer alıyor. İzmit Körfez Mahallesi sınırları içinde bulunan arazi, kentin gelişmekte olan en güzel yerlerinden birisi konumunda. Bu alanda adına lüks konutlar, otel ve AVM gibi yatırımlar yapılabilecek.

İRANLI İŞADAMI TALİP

İran’ın Tebrizli bölgesinden olan Abutalibov Şirketler Grubu Başkanı ve sahibi işadamı İsrafil Abutalibov, araziyle ilgili girişimlerde bulunduğu belirtildi.
8
Tanıtım / İsrafil Abutalibov İzmir’de Arsa Aldı!
« Son İleti Gönderen: sercan52 09 Mart 2017, 18:44:04 »


Genç iş adamı İsrafil Abutalibov‘un son projesinin ayağı belli oldu! İzmir, Gültepe’de yapılacak olan yeni projede de yer alıyor.

Son yıllarda ülkemize büyük yatırımlar yapan ve bir çok projede adı geçen İsrafil Abutalibov yeni projesinin İzmir’de olacağını açıkladı. Bir ayağı sürekli İstanbul’da olan genç iş adamı İzmir’deki projeye ortak olarak Türkiye’nin farklı yerlerinde de projelerde bulunacağının sinyalini vermiş oldu.

İsrafil Abutalibov’un içinde bulunduğu projenin maliyeti ise 100 milyon dolar! Türkiye’de bir çok projeye ortak olduğunu ve yeni projelerinde yolda olduğundan bahseden genç iş adamı çok güzel işlere ortak olduğunu ve bu durumdan çok memnun olduğunu belirtti.

Yeni projelerin yolda olduğunu belirten İsrafil Abutalibov, iş seyahati için her geldiğinde Türkiye’nin farklı yerlerini gezdiğini ve bu durumdan çok memnun olduğunu söyledi ve tam bir İstanbul aşığına dönüştüğünü ekledi. Tarihi yerleri gezmeyi çok sevdiğini ve her iş seyahatinde bulunduğu şehrin tarihi mekanlarını ziyaret etmeyi ihmal etmediğini tarihi dokulara  ilgisi olduğunu söyledi.
9
Tanıtım / İsrafil Abutalibov’un yeni arabası göz kamaştırdı!
« Son İleti Gönderen: sercan52 09 Mart 2017, 18:39:43 »


İş adamı İsrafil Abutalibov yine farkını ortaya koydu. Şık kıyafetleri, gösterişli mekân tercihleri ile sürekli olarak adından söz ettiren İsrafil Abutalibov, bu sefer de yeni arabası ile çok konuşulacağa benziyor. Porsche’un en pahalı modellerinden biri olan Porsche 918 Spyder otomobili ile görüntülenen Abutalibov, görenleri kıskandırdı. Pahalı hobileri ile dikkat çeken Abutalibov, bu araç için yaklaşık olarak 845.000 Amerikan Doları harcadı. Kendisini yoğun bir ilgi ile karşılayan gazetecilere gülümseyerek “Bir sonraki hedefim Pagani Huayra olacak” dedi. İsrafil Abutalibov daha önceden de kendine aldığı jet ile bir süre gündeme damgasını vurmuştu.

Ünlü iş adamı İsrafil Abutalibov, pek çok yardım kampanyasına destek verdiği ve pek çok öğrenciye burs sağladığı için bu tip hobileri halk tarafından hoş karşılanıyor. “Sürekli olarak çalışıyorum. Kendime ayıracak neredeyse hiç zamanım yok. Arabalar da benim zayıf noktam.” diyerek bu arzusunun devamının geleceğinin sinyallerini verdi.

Porsche 918 Spyder’ını özel garajında diğer pahalı araçlarının yanında tutuyor. Son otomobili ile ünlü iş adamı araba sayısını sekize çıkardı.
10
Tanıtım / İsrafil Abutalibov Sokak Çocuklarına Yardım Etti
« Son İleti Gönderen: sercan52 09 Mart 2017, 18:37:28 »


Mal varlığı ile zengin iş adamları arasına giren İsrafil Abutalibov, yardıma muhtaç kişilere desteği ile sıkça adından söz ettiriyordu.  Daha öncesinde yaşlılara ve yoksullara yardım eden İsrafil Abutalibov, bu sefer de sokak çocuklarından desteğini esirgemedi. Okula gitmeyen küçük yaştaki kimsesiz çocuklar için yatılı bir okul açan iş adamı, “ Çocuklar bizim geleceğimizdir, onlara destek olmak hepimizin öncelikli görevi olmalıdır.” diyerek bir kez daha herkesin beğenisini kazandı.

400 yatak kapasitesi ile öğrencilerini bekleyen okul, eğitim kadrosunu da özenle hazırlıyor. Çocuklara psikolojik destek de sunulan bu okulda özel olarak pedagoglar çalışacak. Küçük çocukların fizyolojik ve psikolojik bir eksiği olmadan, hayata karışmalarını sağlayacak şekilde bir düzen kurulduğunu söyleyen İsrafil Abutalibov, her ayrıntıyı düşünmüş gibi gözüküyor.

İsrafil Abutalibov okulun açılışında bu yardımsever davranışının diğer iş adamları için de bir örnek olmasını dileyerek, bu ve bunun gibi kurumların halk arasındaki dayanışmayı arttıracak en temel yapıtaşlarından biri olduğunu vurgulayarak sözlerini bitirdi.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10