23 Nisan 2018, 00:44:57

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Cihad ve İslam Dünyası / Ynt: Irak'ta micahid in vurulma anı
« Son İleti Gönderen: Catalinaz 19 Nisan 2018, 07:33:49 »
If you want to learn more about these areas, you can learn more.
2
H.z Peygamber (s.a.v) / Ynt: ZEYD BİN AMR 'IN NÜBÜVVET MÜJDESİ
« Son İleti Gönderen: Catalinaz 19 Nisan 2018, 07:33:18 »
For information related to this site, what is enough to help increase knowledge?
3
Hadis / Saban Ayı berat gecesi ibadetleri
« Son İleti Gönderen: Mehmet Asa 17 Nisan 2018, 20:54:07 »
BERAT GECESİ

 

Berat gecesini en güzel kıyam ve Kur’an tilavetiyle geçirmek gerekir. Kıyamın en üstün şekli namazdır ki bu gece kılınacak yüz rekatlık “ Salatül Hayr” namazıdır.

“Ey Ali her kim Şabanın yarı gecesinde 100 rekat kılar,her rekatında 1 fatiha, 10ihlas

okursa Allahu Teala onun için o gece istediği her haceti yerine getirir. Soruldu ki: Ya Rasulallah! Allahu Teala onu şaki (imansız ölecek) yazdıysa, said (imanlı ölecek bahtityar) kuluna çevirir mi? Buyurdu ki: Levhi Mahfuzda felan oğlu felan şaki olarak yaratıldı ama Allahu Teala bu hükmü sildi ve onu saide döndürdü diye yazılmıştır.

Bu namazı kılan kuluna Allahu Teala yetmişbin melek gönderir ki bir dahaki sene başına kadar onun sevaplarını yazarlar, günahlarını silerler, ve derecelerin yükseltirler. Bu kişi bir daha ki seneye kadar ölürse şehid olur, o gece okuduğu ihlas süresinin her harfine yetmişbin huri verir ki her bir hurinin bir erkek bir dişi hizmetçisi vardır.

O gece ihlas okuyan herkese yetmiş şehit sevabı yazılır. Daha önce kıldığı ve kılacağı tüm namazlar kabul edilir. …. (Daha o kadar mükafatı var ki buraya yazmaya kalkarsam başka ibadetleri yazmaya yer kalmaz. o yüzde bu kadarla bırakıyorum)

 

 

*--Başka bir namaz: 12 rekattır. Her rekatta 30 ihlas okuyarak bu namazı kılsa cennetteki makamını görmeden dünyadan çıkmaz.

*-- Diğer bir namaz ise 14 rekattır. Namazdan sonra oturup 14 fatiha, 14 felak, 14 nas sürelerini okuyup “ le gad caeküm…..den başlayan tevbe süresinin sonunu okuyana 20 makbul hac ve 20 sene makbul oruç sevabı verilir.

*--başka bir namazda 1 fatiha ve 10 ihlas ile 12 rekat kılınarak olur. Bu namazı kılanın günahları mahvolur ve ömrüne bereket olur...

Sizlere saban  Ayınında verilen güzel bir hediyenin  hatırlatmasında bulunuyorum hörmetlerimle

Her kim Şaban ayından on dokuz gün oruç tutarsa, cennette inci ve yakuttan yetmiş bin saray ona verilir.
4
Hadis / Recep Ayı programi özel ilaveler bölümü
« Son İleti Gönderen: Mehmet Asa 15 Nisan 2018, 12:41:55 »
Yüz İhlasla Kılınan Önemli Bir Namaz…

31- Hz. Resulullah (s.a.a):

انّ من قرأ في ليلة من ليالي رجب مائة مرّة قُلْ هُوَ اللهُ أحَدٌ في ركعتين فكأنّما قد صام مائة سنة في سبيل الله ورزقه الله في الجنّة مائة قصر كلّ قصر في جوار نبيّ من الانبياء عليهم السلام.

“Kim Recebin herhangi bir gecesinde iki rekatlık namazda yüz defa ihlas Suresi’ni (her rekatta elli defa olacak şekilde) okursa, Allah yolunda yüz yıl oruç tutmuş gibi olur ve Allah ona cennette her peygamberin (Allah’ın selamı onlara olsun) komşuluğunda bir saray ihsan eder!”[32]

Recep Ayında Tevhid Zikri…

32- Hz. Resulullah (s.a.a):

من قال في رجب: (لا اِلـهَ إلاَّ اللهُ) ألف مرّة، كتب الله له مائة ألف حسنة وبنى الله له مائة مدينة في الجنّة.

“Kim Recep ayında bin defa “La İlahe İllallah” (Allah’tan başka ilah yoktur.) zikrini söylerse, Allah ona bin hasene yazar ve onun için cennette yüz şehir bina eder.”[33]

Recebin Cumasında Kılınan Önemli Bir Namaz…

29- Hz. Resulullah (s.a.a):

من صلى يوم الجمعة في شهر رجب ما بين الظهر والعصر أربع ركعات، يقرء في كل ركعة الحمد مرة وآية الكرسي سبع مرات و (قل هو الله أحد) خمس مرات، ثم قال:استغفر الله الذي لا إله إلا هو واسأله التوبة - عشر مرات، كتب الله تبارك وتعالى له من يوم يصليها إلى يوم يموت كل يوم الف حسنة وأعطاه الله تعالى بكل آية قرأها مدينة في الجنة من ياقوتة حمراء، وبكل حرف قصرا في الجنة من درة بيضاء، وزوجه الله تعالى من الحور العين ورضي عنه رضا لا سخط بعده وكتب من العابدين، وختم الله تعالى له بالسعادة والمغفرة، وكتب الله له بكل ركعة صلاها خمسين ألف صلاة وتوجه بألف تاج، ويسكن الجنة مع الصديقين ولا يخرج من الدنيا حتى يرى مقعده من الجنة..

“Kim Recep Ayının Cuma gününde öğle ve ikindi arasında, her rekâtında bir Fatiha, yedi Ayete'l Kürsi ve beş defa İhlas okuyacak şekilde (ikişer ikişer) dört rekat namaz kılar, ardından da on defa:

“Esteğfirullahellezi lâ ilahe illâ huve ve es’eluhut-tevbe.”

(Kendisinden başka ilah olmayan Allah’tan mağfiret diliyorum ve tevbe edip ona dönüyorum.) zikrini söylerse, Allah o namazı kıldığı günden itibaren ölünceye kadar her gün için ona bin hasene yazar; okuduğu her ayete karşılık cennete ona kızıl yakuttan yapılmış bir şehir ve her harfe karşılık cennette beyaz inciden yapılmış bir saray verir; onu cennet hurisiyle evlendirir, ardında herhangi bir hoşnutsuzluk olmayacak şekilde ondan razı olur; ibadet edenlerden yazılır ve Allah onun akıbetini saadet ve mağfiretle hatmeder; kıldığı her rekâta karşılık elli bin namazın sevabını onun için yazar; bin taç ile taçlandırılır; Sıddıklarla birlikte cennete yerleşir ve dünyadan çıkmadan önce cennetteki yerini görür.”[30]

Recep Ayı Boyunca Kılınan Altmış Rekâtlık Namaz…

 

30- Hz. Resulullah (s.a.a):

 

مَنْ صَلَّى فِي رَجَبٍ سِتِّينَ رَكْعَةً فِي كُلِّ لَيْلَةٍ مِنْهُ رَكْعَتَيْنِ يَقْرَأُ فِي كُلِّ رَكْعَةٍ مِنْهُمَا فَاتِحَةَ الْكِتَابِ مَرَّةً وَ قُلْ يَا أَيُّهَا الْكَافِرُونَ ثَلَاثَ مَرَّاتٍ وَ قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ مَرَّةً فَإِذَا سَلَّمَ مِنْهُمَا رَفَعَ يَدَيْهِ وَ قَالَ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ وَحْدَهُ لَا شَرِيكَ لَهُ لَهُ الْمُلْكُ وَ لَهُ الْحَمْدُ يُحْيِي وَ يُمِيتُ وَ هُوَ حَيٌّ لَا يَمُوتُ بِيَدِهِ الْخَيْرُ وَ هُوَ عَلَى كُلِّ شَيْ‌ءٍ قَدِيرٌ وَ إِلَيْهِ الْمَصِيرُ وَ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ عَلَى آلِ مُحَمَّدِ النَّبِيِّ الْأُمِّيِّ وَ آلِهِ وََ يَمْسَحُ بِيَدَيْهِ وَجْهَهُ فَإِنَّ اللَّهَ سُبْحَانَهُ يَسْتَجِيبُ الدُّعَاءَ وَ يُعْطِي ثَوَابَ سِتِّينَ حَجَّةً وَ سِتِّينَ عُمْرَةً.

 

“Kim Recep Ayı boyunca her gece iki rekat kılınacak şekilde toplam altmış rekat namaz kılar ve her rekatta bir Fatiha, üç Kafirun ve bir İhlas okur ve ardından da aşağıdaki duayı okur ve ellerini yüzüne sürerse, şüphesiz Münezzeh olan Allah duayı kabul eder ve ona altmış hac ve altmış umre sevabı verir (dua şöyledir):

 

لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ وَحْدَهُ لَا شَرِيكَ لَهُ لَهُ الْمُلْكُ وَ لَهُ الْحَمْدُ يُحْيِي وَ يُمِيتُ وَ هُوَ حَيٌّ لَا يَمُوتُ بِيَدِهِ الْخَيْرُ وَ هُوَ عَلَى كُلِّ شَيْ‌ءٍ قَدِيرٌ وَ إِلَيْهِ الْمَصِيرُ وَ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ َ النَّبِيِّ الْأُمِّيِّ وَ آلِهِ.

 

“Allah’tan başka ilah yoktur, yegânedir, ortağı yoktur; hükümranlık O’na aittir; hamd O’na mahsustur; diriltir ve öldürür ve O ölmeyecek diridir; bütün hayırlar O’nun elindedir ve O her şeye kâdirdir ve dönüş O’nadır. Yüce ve azametli Allah’a dayanmayan hiçbir hareket ve güç yoktur. Allah’ım! Ümmi Peygamber Muhammed’e ve Ehlibeyti’ne salat et.”[31]


5
Hadis / SABAN AYINDA YAPILACAK OLAN BAZI FAZİLETLİ İBADETLER
« Son İleti Gönderen: Mehmet Asa 11 Nisan 2018, 14:44:16 »
1. gece namaz:
Resulullah (SAV); Her kim Şaban ın ilk gecesinde, 1. rekatlarında 1 Fatiha ve 5 İhlas okumak suretiyle 12 rekat kılarsa, Allahü Teala ona 12000 şehit sevabı verir. Kendisine 12 senelik ibadet sevabı yazılır. Anasının doğurduğu gündeki gibi hatalarından sıyrılır ve 80 güne kadar üzerine hiçbir hata yazılmaz.
1. gün namaz:
Resulullah (SAV); Şaban ayının ilk günü (gündüzünde) iki rekat kılıp, her rekatında 1 Fatiha, 10 Ayetel Kürsü ve Şehidallahü: (Şehidelallahü ennehü lâ ilâhe illâ hüve ve’l-melâiketü ve ulü’l-ılmi kâimen bi’l kıstı lâ ilâhe illâ hüve’l-Azîzü’l-Hakîm. okuyana, Allahü Teala birçok mükafat ihsan eder. Cennette hiçbir göz görmedik, hiç
bir kulak duymadık, hiçbir insanın da kalbinden geçmedik nimetler verir. Kendisini dünyanın istenmedik şeylerinden korur. Rızkını genişletir. En büyük (mahşer) korku(sun)dan emin kılınır.

1000 Senelik Sevap Kazandıran Dua

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِي
Şaban ayında bir kere bile ;
"LA ILAHE ILLALLAH VE LA NA'BUDU ILLA IYYAH MUHLISINE LEHUD DIN VELEV
KERIHEL KAFIRUN""

okusa 1000 senelik günahı da olsa affolur 1000 sene ibadet yapmış gibi olur
1000 senelik günahları silinir kabrinden dolunay gibi yüzü parlak çıkarılır
Allah indinde sıddıklardan yazılır.

Anlamı:"Allah'tan başka hiçbir ilah yoktur. Biz ancak O'na ibadet ederiz. Kafirler istemese de ,
biz taatımızı sırf O'na tahsis ederiz" derse, Allah-u Te'ala ona bin senelik ibadet yazar
Bin senelik günahı olsa bile sildirir. Kabrinden, yüzü dolunay gibi parlak olarak çıkar.
Ve Allah-u Te'la indinde, sıddık olarak yazılır."
(Safuri, Nüzhetü'l-mecalis. 1/144)

saban ayında uc gün oruc tutanlar 900 senelik oruc sevabı kazanır

saban Ayında persembe cuma cumartesi olmak üzere üç gün oruc tutanlar
2 senelik oruc sevabı kazanır üc gün oruc tutana CENNETTEN BİR YER aYARLANIR HÖRMETLERİMLE

Saban ayinin onucuncu gun orucu uc bin sene ondorduncu gun orucu uc bin sene onbesinci gun orucu ise onucbin seneye denktir

SABAN AYI ZİKİRLERİ   İlk 10 gün 100 defa “Yâ Latîf (c.c)”

İkinci 10 gün 100 defa “Yâ Rezzak (c.c)”

Üçüncü 10 gün 100 defa “Yâ Azîz (c.c)” okunabilir.
6
Mubarek Ay,Gün ve Geceler / Ynt: cuma gününün fazileti
« Son İleti Gönderen: Nelsonut 09 Nisan 2018, 12:39:54 »
Cuma gerçekten güzel bir gün. Gerçekten çok seviyorum Çok mutlu bir gündü.
7
Sahabeler / Ynt: sabit bin kays
« Son İleti Gönderen: Nelsonut 09 Nisan 2018, 12:39:02 »
Gerçekten çok yararlı. Çok beğendim Umarım iyi gider.
8
Recep ayının son on günü içinde dahi, on rek'ât namaz kılarsın. Her rek'âtında, bir kere Fatiha sûresini, üç kere İhlas sûresini, üç kere Kâfirun sûresini okursun. Selâm verdikten sonra, ellerini semaya kaldır ve şu duâyı oku:

“Allah'tan başka ilâh yoktur. Birdir şeriki yoktur. Mülk O'nun dur. Hamd O'na mahsustur. Öldürür, diriltir. Hayır, O'nun elindedir. Allahu Teâlâ, Efendimiz Muhammed'e ve O'nun temiz âline salât eylesin. Güç ve kuvvet ancak yüce, azim Allah'ındır.” der.

 Bundan sonra ne gibi bir dileğin var ise, dile duân makbul olur. Cehennemle aranda dahi, yetmiş hendek açar. Her hendeğin eni boyu yerle sema arası uzunluktadır. Senin için, ayrıca bir milyon rek'ât namaz sevabı yazılır. Yine senin için cehennemden berat fermanı yazılır; sırattan geçmene yol verir. [Megasidü't-Tâlibin, s.386.]
9
İslami Terimler / Ynt: sahabi ,sahabe, ashab
« Son İleti Gönderen: Almosetx 09 Mart 2018, 05:46:50 »
Благодарим вас за отличную информацию, которую вы опубликовали здесь.
10
Mubarek Ay,Gün ve Geceler / Ynt: cuma gününün fazileti
« Son İleti Gönderen: Almosetx 09 Mart 2018, 05:45:40 »
Опять же, нам удастся ответить на вопросы. И вопросы от вас.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10