24 Nisan 2019, 05:08:08


Gönderen Konu: Ayetullah Hamaney Batı'ya meydan okudu  (Okunma sayısı 1702 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MiRaÇ

  • Haber ve Paylaşım
  • *
  • İleti: 101
  • www.islamilugat.com
Ayetullah Hamaney Batı'ya meydan okudu
« : 26 Kasım 2014, 12:06:43 »
duvar kağıdı

Ayetullah Hamaney  Batı'ya meydan okudu

  İran lideri Ayetullah Hamaney, İran'ın nükleer programı konusunda batının ülkesini dize getirmeye çalıştığını ancak başaramadığını belirtti.

 Ayetullah Hamaney 'Tekfiri Akımların İslam Alimleri Açısından Tehlikesi' adlı uluslararası kongrede yaptığı konuşmada, ABD ve Avrupalı sömürgeci ülkeler, bir araya gelerek İran İslam Cumhuriyeti'ni nükleer programı konusunda dize getirmeye çalıştılar ancak başaramadılar ve gelecekte de başaramayacaklar açıklamasında bulundu.

 İran ve BM Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi ile Almanya arasında dün sona eren nükleer görüşmelerden kapsamlı bir sonuç çıkmazken, müzakere sürecinin 7 ay daha uzatılmasına karar verilmişti.

 Abd önderliğinde İşid'e karşı oluşturulan koalisyonu yalan olarak nitelendiren Ayetullah Hamaney, ABD, IŞİD karşıtı bir koalisyon oluşturduğunu iddia etmektedir anacak bu tam bir yalandır çünkü bu koalisyonun asıl hedefi Müslümanlar arasındaki çatışma ve savaş fitnesini diri tutmaktır anacak bu hedeflerine ulaşamayacaklar diye konuştu.

İşid gibi tekfiri grupların tamamıyla emperyalistlerin hedefleri doğrultusunda hareket ettiğini savunan Hamaney, bu grupların işgal olunmuş Filistin topraklarında verilen mücadeleyi Suriye ve Irak sokaklarına taşıdığını söyledi.

Filistin meselesine ve İran'ın Gazze'ye yaptığı yardımlara da değinen İran lideri, Batı Şeria'nın silahlanması gerektiğini ve bunun mutlaka yapılacağını ifade etti.

Kaynak : DHA